Najnowsze trendy w architekturze wnętrz

05/11/2016


Nowy rok praktycznie zawsze przynosi ze sobą różne nowe trendy. Jest to szczególnie dobrze widoczne w przypadku branży odzieżowej, choć aranżacja wnętrz również bywa podatna na działanie rozmaitych mód, choć naturalnie z mniejszą intensywnością. W kolejnych sezonach projektanci wnętrz wolą bowiem stawiać na sprawdzoną stylistykę i wypróbowane rozwiązania, które udanie łączą funkcjonalność z elegancją.

Dominacja jasnych kolorów

W nowym roku w aranżacji wnętrz bezsprzecznie rządzić będzie biel w zestawieniu z innymi jasnymi kolorami. Szczególnym zainteresowaniem cieszyć się będą: pastele, rozbielone beże, złocista ochra, błękit oraz pudrowy róż. Ten ostatni w połączeniu z barwami neutralnymi nabiera szlachetności i pozwala łatwiej się zrelaksować. Zresztą delikatne, lekkie i kobiece kolory w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy będą często również zestawiane z perłową szarością lub duetem czerni oraz bieli.

Szklane inspiracje

Zabudowa wnętrz ze szkła to w tej chwili jeden z najmodniejszych trendów w wykończaniu domu. Szkło można wykorzystać na wiele sposobów...

Ściany ze szkła

Szklana ściana między przedpokojem a holem czy salonem wprowadzi granice, a jednocześnie zapewni dostęp światła do tego wnętrza. Takimi ścianami możesz wydzielić ze wspólnej przestrzeni pokój do pracy lub sypialnię. Możesz także zbudować ścianę, która tylko w pewnym stopniu zasłoni wnętrze. Warto, by była wykonana ze szkła nieprzezroczystego, kolorowego, laminowanego, żeby zasłonić domowe przestrzenie. A jeśli będzie przezroczysta, symbolicznie wskaże granice pomieszczeń. Bardzo popularne jest wydzielenie łazienki, a właściwie salonu kąpielowego. Powstają kabiny prysznicowe, ścianki dekoracyjne oddzielające na przykład wannę od WC i umywalek. Bardzo popularne jest wydzielanie ozdobnym szkłem osobistej łazienki przy sypialni. Ale nie ma przeszkód, żeby zastosować tę technologię w przestrzeni ogólnodostępnej, ponieważ prywatność może zapewnić szkło nieprzezroczyste: matowe, lustrzane, laminowane, a nawet elektryczne. Podobnie możesz odgraniczyć salon fitness i/lub basen. Tu często stosowane są ściany składane, aby w razie potrzeby móc połączyć te pomieszczenia ze sobą albo z pozostałą przestrzenią domu. Oszklony fragment pokoju może stanowić ogród zimowy.

Szklane panele w kuchni...

wstecz