Targi mebli i designu Mediolan 2016

06/29/2016


Na mediolańskich targach, zgodnie z oczekiwaniami rządziły dwa kolory: jasnoniebieski i pastelowo różowy. Te kolory, wybrane na królewskie kolory roku 2016 przez Pantone, opanowały każdą dziedzinę designu, dosłownie. Od mebli, przez dekoracje, aż po tapety. Często były uzupełniane o jasny beż i szarości i to jest jedna z mediolańskich ciekawostek”

Ważnym trendem meblarskim jest dążenie do minimalizacji, tak, aby meble mieściły się również w mniejszych pokojach i nie były aż tak wielką dominantą, na przykład sofy. Trend wtóruje zmianom na polu społecznym: ludzie są bardziej mobilni, częściej zmieniają miejsce zamieszkania, dużo osób mieszka samotnie lub kładzie nacisk na skromne, ekologicznie wyprodukowane meble → dlatego w Mediolanie rządziły propozycje minimalistyczne, ale uzupełnione o ciekawe detale oraz meble wielofunkcyjne.

Kolejnym trendem, który zdominował Mediolan, był marmur. Jego niezwykłą strukturę przenieśli na wszystkie możliwe płaszczyzny, korzystając z niego jako materiału, jako inspiracji kolorystycznej i wykorzystując jego strukturę. Często pojawiał się również korek w rzemiośle meblarskim.

wstecz